המרכז לייעוץ לסטודנטים באוניברסיטת בר אילן
צרו קשר מפת האתר מיקום בקמפוס שאלות נפוצות צוות המרכז דף הבית

קבוצות

כמדי שנה אנו פותחים מספר קבוצות שנועדו לסייע לכם הסטודנטים בהתמודדות עם נושאים שמניסיוננו מעסיקים סטודנטים רבים.

תקופת החיים כסטודנטים באוניברסיטה, הינה תקופה שעשויה להיות משמעותית ביותר בהווה, וביחס לעתידכם. זוהי לא פעם תקופת מעבר, המעוררת שאלות הנוגעות לזהות העצמית "מי אני"? "מה הייתי רוצה להיות כשאהיה גדול?", ואף נוגעת במכלול היחסים הבינאישיים - החברתיים, המשפחתיים והזוגיים.

מתוך כך, אנו מציעים בפניכם את האפשרות להצטרף לאחת מהקבוצות המונחות ע"י פסיכולוגים. מטרתן של הקבוצות היא לסייע לכם להעמיק את מודעותכם העצמית והבינאישית, וממילא, תתאפשר לכם התמודדות טובה יותר עם נושאים אלו. מניסיוננו בעבר, הקבוצות מהוות כלי יעיל ביותר לסיוע במצבים אלו.

קבוצות אלה פועלות בשתי מתכונות אפשריות. על פי המתכונת האחת, הקבוצות עוסקות כל אחת בנושא אחר, ספציפי. על פי המתכונת השנייה, הקבוצה פתוחה לעיסוק בכל נושא שחברי הקבוצה יהיו מעוניינים להעלות.

מבנה הקבוצה: כל קבוצה תכלול בין 8-10 סטודנטים/יות בהנחייתם/ן של שני פסיכולוגים/יות.

משך פעילות הקבוצה: כל קבוצה תחל בפעילותה בין החודשים נובמבר - דצמבר, ופעילותה תמשך ברציפות עד סוף סמסטר ב'. חלק מהקבוצות ממשיכות את פעילותן אף בזמן חופשת הקיץ. כל מפגש יתקיים פעם בשבוע במשך שעה וחצי, ומטרתו היא לסייע לך להעמיק את מודעותך העצמית, ולהבין טוב יותר מהו הדבר ש"תוקע" אותך, גוזל ממך אנרגיה יקרה, ומקשה על התקדמותך. תהליך שנעשה בסיוע חברי/ות הקבוצה ושני הפסיכולוגים/יות המנחים/ת. ההשתתפות בקבוצה כרוכה בתשלום.

תהליך ההצטרפות: עם פנייתך לשירות, תוזמן/י לראיון עם מנחי/ות הקבוצה שמטרתו היא לברר את מהות פנייתך, ועל מנת לוודא שהקבוצה היא אכן המדיום שיוכל לסייע לך בצורה הטובה ביותר להתמודד עם הקושי שמלווה אותך. באם נתרשם שהקבוצה לא תוכל לתת מענה הולם לפנייתך, נסייע לך למצוא פתרון חלופי.

אם ברצונך להשתתף עליך להתקשר למזכירות השרות בטלפון: 03-5318450, בימים א' – ד' בין השעות 8.30 – 15.30 וביום חמישי בין השעות 11.30 – 15.30 (קיים גם מענה קולי להשארת הודעות) לבקש את המזכירה או את מי שמרכז את נושא הטיפול הקבוצתי, ונשמח לעזור ולהדריך בכל שאלה שתתעורר.

רישום לקבוצה מהבית לקמפוס - צעדים ראשונים בעולם האוניברסיטה איך להפוך את המעבר לקל יותר? קבוצה לסטודנטים דוברי ערבית
עברית   ערבית
האתר נבנה ע"י היחידה לטלוויזיה ולמולטימדיה, הפקולטה למדעי החברה, אוניברסיטת בר אילן
מותאם לצפיה בדפדפנים Internet Explorer ו-Mozilla Firefox. רזולוציה מומלצת - 1024X768
כל הזכויות שמורות למרכז לייעוץ לסטודנטים באוניברסיטת בר אילן (c)
English Information מפת האתר לדף הבית לאתר אוניברסיטת בר אילן